Większość krypto walut jest dziś ponownie w zielonym kolorze i odzyskała część strat zaobserwowanych wcześniej w tym tygodniu, po nagłej zmianie nastrojów.

Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptokur walut spadła wczoraj do poziomu niskiego o 30 dni, wynoszącego 325 miliardów dolarów, ale od tego czasu powróciła do poziomu prawie 343 miliardów dolarów – dodając 18 miliardów dolarów w ciągu jednej nocy.

Dużą część tego wzrostu można przypisać zyskom na rynku altcoinów, ponieważ wszystkie 10 najlepszych altcoinów jest obecnie mocno zielonych. Chainlink (LINK) jest obecnie liderem pakietu, który zyskał 16% w ciągu ostatnich 24 godzin, aby osiągnąć 9,56 dolarów, podczas gdy Ethereum (ETH) i Polkadot (DOT) wzrosła o ponad 4% na sztukę, podczas gdy cały rynek altówek wzrósł o 5,2% w ciągu ostatniego dnia.

Bitcoin (BTC), z drugiej strony, dotknął aż 10.786 dolarów ostatniej nocy, ale obecnie handluje na 10.613 dolarów po zdobyciu 3.1% w ostatnim dniu. Kryptokur waluta odnotowała swoją dominację na rynku, ponieważ Bitcoin został wyprzedzony przez rynek altcoinów.

Chociaż zdecydowana większość walut kryptograficznych radzi sobie dobrze w 24-godzinnej skali czasowej, to jednak ponad 80% z nich jest nadal w czerwonym kolorze w ciągu ostatniego tygodnia – a niektóre dość znacznie. Chainlink, Ethereum i Polkadot są jednymi z najgorszych w tej skali i spadły o 10-20% za sztukę, podczas gdy Bitcoin utrzymuje się stosunkowo dobrze, straciwszy tylko 2,8% w ostatnim tygodniu.

To lekkie odbicie przychodzi pomimo wiadomości o planach Rosji, aby rozprawić się z posiadaczami nieprzestrzegających zasad kryptokursy z potencjalnym czasem więzienia, a ponad 1 mld dolarów (łącznie) w Bitcoin i Etereum opcji wygasa dziś.

Niemniej jednak, według indeksu Crypto Fear & Greed Index firmy alternative.me, który obecnie wynosi 46, czyli o 39 więcej niż wczoraj, nastąpiło nieznaczne ożywienie ogólnych nastrojów na rynku. Oznacza to, że nastroje stały się bardziej pozytywne, ale nadal istnieje stan niewielkiego strachu na rynku.