Industry Not Ethereum, Polkastarter, the DEX Protocol Will Launch on Polkadot

Od czasu, gdy w ostatnim czasie zyskał na znaczeniu, Zdecentralizowane Finansowanie (DeFi) zostało zasypane jakimś technicznym problemem, zwłaszcza że wykorzystuje łańcuch blokowy Ethereum, który robi tylko około 25-40 transakcji na sekundę. Większość, jeśli nie wszystkie obecne agregatory DeFi i platformy DEX są zbudowane na szczycie łańcucha blokowego Ethereum, to łatwiej jest wdrożyć umowy w łańcuchu blokowym Ethereum niż w jakimkolwiek znanym łańcuchu blokowym i jest to dość tanie, aby zrobić zbyt.

Jednak wiąże się to z kosztem, koszt jest w wysokości opłaty gazowej wydawanej tylko przez interakcję z tą platformą, koszt zbyt wysoki, aby ponieść większość handlowców, którzy powołują się, że koszt samej opłaty gazowej jest więcej niż ich docelowa kwota zysku po kontroli. Nie każdy ma 20 dolarów opłaty gazowej do zapłacenia za 10 dolarów transakcji, to jest absolutnie śmieszne i nie ma sensu. Niższe opłaty za gaz opóźniłyby Twoje transakcje, rozciągające się na kilka dni lub tygodni do pomyślnego zakończenia, frustrującą pętlę, na którą cierpią przedsiębiorcy DEX.

Eliminując czas poświęcony na udaną transakcję w łańcuchu blokowym, zmniejszył opłaty gazowe do bardzo istotnych, niskich poziomów, umożliwiając współdziałanie różnych protokołów łańcucha blokowego, Polkastarter rozwiązuje utrzymujący się problem, który był związany z łańcuchem blokowym Ethereum od czasów kryptońskich kotków, krypto punków, platform do gier w ramach łańcucha blokowego, które rozpoczęły wojnę gazową w 2018 r., która doprowadziła opłaty gazowe do rekordowej wysokości prawie 50 dolarów.

Ostatnio w łańcuchu blokowym Ethereum po raz kolejny dominują wycieczki gazowe, które okazały się niewykonalne i nie zachęcają do udziału w działaniach DEX-u osób o niskich dochodach, chłopaków z dolnej półki widowni. Nowi użytkownicy, którzy chcą przetestować wody w niskich ilościach, nie są zachęcani przez wysoką opłatę. Do tej pory nie powstały rozwiązania, które rozwiązywałyby ten problem dla użytkowników DEX.

Polkastarter będzie pierwszym z wielu ulepszonych protokołów Dex, zbudowanym na bazie Polkadota, wykorzystującym technologię shardingu do przyspieszania transakcji dokonywanych w sieci. Znaczenie tego usprawnienia wpłynie na przeciętnych użytkowników DEX-u w następujący sposób:

Tanie opłaty: Protokół Polkastarter pozwoli na tanie opłaty transakcyjne, szybkość przetwarzania w łańcuchu blokowym Polkadot wynosi około 160.000 TPS, przy tej szybkości transakcji koszty będą znacznie zminimalizowane, wysoki koszt w łańcuchu blokowym Ethereum jest z powodu powolnego TPS, które Minerzy od czasu do czasu wykorzystują. Górnicy w sieci Ethereum, w czasach, gdy sieć doświadcza zatorów, będą wybierać i realizować transakcje tylko z wysokimi opłatami, co pozwoli na zawieszenie transakcji z niskimi opłatami na długi okres czasu. Jest to duży biznes dla Górników i to oni decydują, jak szybko lub powoli każda transakcja zostanie wykonana.

Problem opłat autostradowych jest już na pierwszym miejscu dla Polkastarteru, niezależnie od liczby użytkowników dostępnych w sieci w danym czasie.

Szybkość: Nikt nie ma całego dnia na transakcję, bez względu na to, jak ważne są potrzeby. W rzeczywistości, wysoka prędkość potwierdzania transakcji jest bardzo święta dla handlowców, niewielka różnica w czasie ma znaczenie, z krótkim odstępem czasu, w minutach lub sekundach, cena może albo wzrosnąć lub spaść gwałtownie. Protokół, który opóźnia płatności z powodu niskich opłat za gaz, jest bardzo zmartwiony, aby ustąpić miejsca szybszemu. Przetwarzanie 160.000 transakcji na sekundę jest bardzo ważne dla handlowców, wszyscy kochają szybkość.

Rozdrobniona sieć: Szybkie i tanie transakcje blockchainowe są możliwe dzięki sieci shardowej protokołu Polkadot, na której Polkastarter zbudował swój DEX. Shard przekłada się na bardziej skalowalną sieć, w miarę jak coraz więcej sieci przyłącza się do bazy danych, będą one polegać na sobie nawzajem, zachowując jednocześnie funkcje ochrony prywatności i bezpieczeństwa, które sprawiają, że technologia łańcuchów blokowych jest tak gorąca. Polkastarter będzie jednym z wielu protokołów budowanych w sieci Polkadot, ale dla celów zdecentralizowanej wymiany.

Sharding pomaga rozłożyć obciążenie obliczeniowe i magazynowe w sieci peer to peer, tak aby każdy z uczestniczących węzłów nie był odpowiedzialny za przetwarzanie całego obciążenia transakcyjnego sieci, ale był równomiernie rozłożony w całej księdze.

Interoperacyjność: Zdolność do shardingu pozwoli sieciom na wzajemną współpracę, dzięki czemu transfer danych i plików będzie przebiegał płynnie w łańcuchach blokowych bez czkawki. Projekty wymienione w agregatorze Polkastarter DEX będą mogły komunikować się ze sobą niezależnie od typu łańcucha blokowego, zdejmując z siebie ograniczenie, z jakim spotykają się dotychczasowe łańcuchy blokowe, gdzie tylko tokeny z tym samym typem łańcucha blokowego mogą ze sobą współdziałać.

Protokół Polkastarter na dobre zmieniłby grę na zdecentralizowane agregatory giełdowe, wprowadzając tak bardzo potrzebne ułatwienia w prowadzeniu biznesu w DEX-ie.

Zastrzeżenie: Przedstawione tu informacje nie stanowią doradztwa inwestycyjnego ani oferty inwestycyjnej. Oświadczenia, poglądy i opinie wyrażone w tym artykule są wyłącznie oświadczeniami, opiniami autora/firmy i nie reprezentują opinii Bitcoinisty. Zdecydowanie zalecamy naszym czytelnikom DYOR przed dokonaniem inwestycji w jakąkolwiek krypto walutę, projekt blockchain lub ICO, w szczególności te, które gwarantują zyski. Co więcej, Bitcoinist nie gwarantuje ani nie sugeruje, że waluty kryptograficzne lub projekty opublikowane są legalne w każdej konkretnej lokalizacji czytelnika. Czytelnik jest odpowiedzialny za znajomość praw dotyczących walut kryptograficznych i ICO w swoim kraju.