Lark Davis, maksymalista Bitcoin i fanatyk kryptońskiego giganta w ogóle, niedawno ujawnił w swojej opinii, że nadchodzące wydarzenie na rynku krypto ma tendencję do rodzi krztuśny wzrost o około 10,000% lub 100x wzrost niektórych aktywów.

Według Davisa, przestrzeń kryptograficzna stopniowo rozrasta się znacznie poza zakorzenioną platformę DeFi i jest gotowa zaoferować nowe i lukratywne możliwości wszystkim i niejednemu na całym świecie.

Davis, który jest również inwestorem kryptońskim, twierdzi, że nieczytelne żetony (NTF) są jedną z innowacji w tym sektorze, która obecnie przyciąga uwagę inwestorów i może się dalej rozwijać, ponieważ wydaje się, że deponenci są nią tak bardzo zainteresowani.

Jego zdaniem, nieczytelne żetony są niepowtarzalnymi żetonami, które oznaczają własność konkretnego składnika majątku.

Davis przedstawił to twierdzenie w filmiku na YouTube, ujawniając, że skoro NFT jest specjalnym tokenem, a pomysł ten jest importowany do platformy blockchain, to są szanse, że zdobędzie on certyfikat autentyczności cyfrowej weryfikowalny w łańcuchu.

Badacz crypto ujawnił, że nieczytelne żetony udostępniają zainteresowanym stronom szeroki wybór przypadków użycia, które obejmują przedmioty w grze; wirtualne ziemie, skóry, przedmioty kolekcjonerskie, czyli wirtualne zwierzęta domowe i pokłady oraz prawa do sztuki cyfrowej.

Poza inwestowaniem w sferę wirtualnej gry i sztuki, Davis marzy o tym, aby NTF (nieczytelne żetony) można było rozszerzyć do praktycznego wykorzystania w ubezpieczeniach, tantiemach i wielu firmach zajmujących się rozwiązaniami dla przedsiębiorstw, które wiążą się z tokenizacją faktur w celu wyprowadzenia pożyczek.

https://www.youtube.com/channel/UCl2oCaw8hdR_kbqyqd2klIA

Ponadto, kryptoanalityk Davis podkreśla, że inwestorzy, którzy planują wejść na rynek łańcucha blokowego, powinni wytrwać na tyle, na ile mogą, a także nabywać nieczytelne żetony, ponieważ będzie to dla nich okazją do wprowadzenia użytecznych ulepszeń.

Co powinieneś wiedzieć o żetonach nieczytelnych

W związku z tym, że przestrzeń kryptograficzna ma kłopoty z Bitcoinem i innymi Altcoinami, na rynku stopniowo pojawia się nowy rodzaj zasobów cyfrowych, a mianowicie nieczytelny żeton (NTF).

NTF jest obecnie postrzegana jako przyszłość przemysłu gier losowych, przemysłu artystycznego, a nawet w niektórych przypadkach, branży nieruchomości. Dzieje się tak dlatego, że świat szybko się rozwija i dryfuje z dala od papierowych pieniędzy, stąd zwolennicy są zdania, że istnieje wiele przypadków wykorzystania NTF, dawnych kolekcji.

Cryptokitties, ekosystem oparty na łańcuchach blokowych, w którym gracze, według własnego uznania, gromadzą i hodują cyfrowe koty, jest jednym z pierwszych wynalazców nieczytelnych żetonów.

Nieczytelne tokeny posiadają unikalne cechy, które wyróżniają je spośród innych zasobów cyfrowych.

W większości przypadków inne tokeny, które okazują się być zamienne, budowane są z wykorzystaniem standardu zwanego ERC-20, natomiast tokeny nieczytelne są zgodne z ERC-721.

Należy pamiętać, że podczas gdy żetony zamienne są wymienne, nie można ich dzielić. Są one raczej kupowane i kupowane w całości.