Huobi Global, firma zajmująca się cyfrową wymianą aktywów z siedzibą w Singapurze, ogłosiła zawarcie transakcji HUSD Stablecoin. Rozpoczęcie działalności zostało ogłoszone w pierwszych godzinach dnia dzisiejszego, a cyfrowa giełda aktywów stwierdziła, że HUSD jest członkiem rodziny stablecoin, która jest wspierana przez dolara amerykańskiego.

Ponadto Huobi Global powiedział, że HUSD stablecoin będzie handlował przeciwko VET i BTM na rynku spot. Stabilcoin został po raz pierwszy utworzony w lipcu 2019 roku w ramach spółki Stable Universal i został powiązany 1:1 z dolarami amerykańskimi. Od czasu utworzenia stabilcoin, wiele aktywów cyfrowych wykorzystywano do różnych usług, od handlu do płatności, a nawet w aplikacjach DeFi.

HUSD stablecoin do pary z VET i BTM

Oprócz uruchomienia handlu HUSD stablecoin, Huobi robi duże fale na rynku kryptograficznym, ponieważ pracuje nad rozszerzeniem swoich usług na całym rynku.

Poprzez swoją platformę Futures, wyposażenie kryptograficzne aktywów rozpoczął handel Opcje Bitcoin, który został uruchomiony w dniu 1 września. Nowe opcje korzystają z dwóch różnych opcji do wykonywania swoich usług. Opcje kupna pozwalają handlowcom na zakup aktywów po określonej cenie, kiedy chcą, podczas gdy opcja sprzedaży daje kupującemu prawo do sprzedaży, kiedy tylko chce i po dowolnej cenie.

Konkurencja wzrosła w okresie pandemii koronaawirusa

Wiceprezes zarządu giełdy powiedział, że platforma była świadkiem gwałtownego wzrostu obrotów instrumentami pochodnymi w okresie pandemii koronaawirusowej. Pod koniec sierpnia Huobi Global powiedział, że handlowcy zaczęli inwestować w kryptońskie instrumenty pochodne, pozostawiając za sobą handel na rynku spot.

Wraz z rosnącą konkurencją na rynkach, większość wysokiej klasy platform handlowych rozszerzyła swoje usługi. Platformy handlowe starają się przyciągnąć klientów do swoich platform, uruchamiając bezpłatny handel cyfrowymi aktywami. Huobi będzie dążyła do tego, aby uzyskać przewagę nad innymi giełdami kryptograficznymi, wprowadzając na rynek HUSD stablecoin.