Christies, słynna brytyjska aukcja, wystawi na aukcji swój pierwszy nieczytelny żeton (NFT) inspirowany przez Roberta Alicję. Tylko wysoce zmotywowani i głęboko zakorzenieni w łańcuchu blokowym entuzjaści mogą dokonać takich inwestycji, ponieważ podawana cena jest wysoka.

Popularny brytyjski dom aukcyjny Christies zamierza wystawić na aukcję swoją pierwszą sztukę Nieznamiennego Żetonu (NFT), Bitcoin (BTC) inspirowaną twórczością Roberta Alice. Jak donosi Cointelegraph, Robert Alice, historyk sztuki, artysta z kręgu bloczków, czerpiąc inspirację z bazy kodowej Bitcoinów, stworzył serię 40 obrazów o długości ponad 50 metrów.

Portret nazwany Portretem umysłu jest ręcznie wykonanym dziełem sztuki przedstawiającym 12,3 miliona cyfr kodów użytych przy wprowadzaniu BTC w 2008 roku. Jak wyjaśniła Alice, w ramach projektu stworzona zostanie globalna sieć 40 kolekcjonerów, w której nikt nie będzie posiadał całego kodu. Ma to na celu podzielenie bazy kodowej na 40 globalnie rozproszonych fragmentów. Alice wyjaśniła dalej:

W każdej pracy, algorytm znalazł zestaw cyfr sześciokątnych, które razem są podświetlone złotem. Odczytują one zestaw współrzędnych, które są unikalne dla każdego obrazu. 40 lokalizacji na 40 obrazach – każda lokalizacja ma szczególne znaczenie dla historii Bitcoina.

Alicja zauważyła, że większość ludzi, zwłaszcza miłośników i entuzjastów Bitcoinów, jest bardziej zaskoczona opublikowanym przez BTC Whitepaper, bez odwoływania się do kodów źródłowych, co jest prawdopodobnie najbardziej unikalną rzeczą w pierwszej walucie cyfrowej.

Według Cointelegrapha Christies sprzeda jeden obraz z tej serii, Blok 21 (42.36433° N, -71.26189° E) w ramach Powojennej i Współczesnej Aukcji Dnia 7 października, na zakończenie tygodniowej wystawy dzieł wystawionych na aukcji w Nowym Jorku. Każda z prac NFT będzie miała cenę wywoławczą od 12.000 do 18.000 dolarów.

Christies NFT, Mirrors Growing NFT Art Ecosystem

Ekosystem Niezniszczalnego Żetonu to rozwijający się ekosystem, który obserwuje wzrost liczby wykwalifikowanych artystów w przestrzeni. Dla przypomnienia, nieczytelny żeton, zwany też spryciarzem, jest specjalnym rodzajem kryptograficznego żetonu, który reprezentuje coś wyjątkowego; nieczytelne żetony nie są więc wzajemnie wymienne przez ich indywidualną specyfikę.

Rozwój dzieł sztuki jako NFT jest więc uwarunkowany wyjątkowością dzieła każdego artysty, która czyni je odrębnymi. Większość z tych artystów wykorzystuje siłę blockchainu, aby stworzyć cyfrową wersję swojego dzieła w celu łatwego wystawienia go na aukcję na stronach takich jak Christies.

Tak jak cena Christies Christies Robert Alice jest wysoka, tak i dzieła sztuki czy kreacje NFT są drogie i tylko wysoce zmotywowani i głęboko zakorzenieni entuzjaści blockchainu mogą dokonać inwestycji w tym obszarze. Godnym uwagi przykładem inwestorów w tej niszy jest Binance, który zakupił 4.012 LANDS, z których każdy jest nieczytelnym tokenem reprezentującym kawałek unikalnej wirtualnej nieruchomości w The Sandbox metaverse, rynku NFT, takim jak Christies jest podobnie modelowanie.

Podczas gdy świat sztuki NFT ma swoje perspektywy, obecni dostawcy NFT polegają na sile i wyjątkowości swoich kreacji, aby przyciągnąć inwestorów.