Mr Peter Oliver

March 7, 1921 - October 17, 2007

Titles in Lords

  1. Lord Oliver of Aylmerton January 31, 1986 - October 17, 2007


First recorded, on March 13, 1989 Compliance with Public Procurement Directives: ECC Report Lords

By year, 26 in total: 1989 1990 1991 1994 1997 1998

Last recorded, on July 14, 1998 Cabinet Committees Chaired by the Lord Chancellor Written Answers

Information presented on this page was prepared from the XML source files, together with information from the History of Parliament Trust, the work of Leigh Rayment and public sources. The means by which names are recognised means that errors may remain in the data presented.