HC Deb 11 May 1979 vol 967 cc35-8

The following Members took and subscribed the Oath, or made and subscribed the Affirmation required by Law:

Anthony Fell, esquire, Yarmouth.

John Alec Biggs-Davison, esquire, Epping Forest.

John Arnold Farr, esquire, Harborough.

Reverend Ian Richard Kyle Paisley, North Antrim.

Peter Robinson, esquire, Belfast East.

John McQuade, esquire, Belfast North.

Stephen James Dorrell, esquire, Loughborough.

David Charles Waddington, esquire, QC, Clitheroe.

Right honourable Peter John Mitchell Thomas, QC, Barnet, Hendon South.

Norman Alexander Miscampbell, esquire, QC, Blackpool North.

Harry Greenway, esquire, Ealing North.

Neville Guthrie Trotter, esquire, Tynemouth.

John Holbrook Osborn, esquire, Sheffield, Hallam.

Denshore Dover, esquire, Chorley.

Michael Lewis Brotherton, esquire, Louth.

David Ernest Campbell Price, esquire, Eastleigh.

Nicholas William Budgen, esquire, Wolverhampton South West.

Paul Marland, esquire, West Gloucestershire.

Sir Nicholas Cosmo Bonsor, baronet, Nantwich.

John Graham Blackburn, esquire, Dudley West.

William Fergus Montgomery, esquire, Altrincham and Sale.

Alexander Pollock, esquire, Moray and Nairn.

William Winter Hamilton, esquire, Central Fife.

Right honourable David John Denzil Davies, Llanelli.

John Douglas Grant, esquire, Islington Central

John Leslie Prescott, esquire, Kingston upon Hull East.

Robert Hughes, esquire, Aberdeen North.

Stephen Lewis Edmonstone Hastings, esquire, MC, Mid-Bedfordshire.

John Allan Stewart, esquire, East Renfrewshire.

Ralph Frederick Howell, esquire, North Norfolk.

Petrie Bowen Wells, esquire, Hertford and Stevenage.

Ronald William Brown, esquire, Hackney South and Shoreditch.

John Michael Gorst, esquire, Barnet, Hendon North.

Robert George Taylor, esquire, Croydon North West.

Peter Wynford Innes Rees, esquire, QC, Dover and Deal.

John Paul Stanley, esquire, Tonbridge and Malling.

Christopher Price, esquire, Lewisham West.

Jonathan William Patrick Aitken, esquire, Thanet East.

John Giles Dunkerley Shaw, esquire, Pudsey.

Harry George Lamborn, esquire, Southwark, Peckham.

11.28 a.m.

Mr. Speaker

The sitting is suspended till half-past 12 o'clock.

12.30 p.m.

The following Members took and subscribed the Oath, or made and subscribed the Affirmation required by Law:

Right honourable Robert Joseph Mellish, Southwark, Bermondsey.

Right honourable Albert Edward Booth. Barrow-in-Furness.

Right honourable Alan John Williams, esquire, Swansea West.

Leslie John Huckfield, esquire, Nuneaton.

John Golding, esquire, Newcastle-under-Lyme.

Walter Clegg, esquire, North Fylde.

Peter McLay Mills, esquire, West Devon.

Antony Speller, esquire, North Devon.

Geoffrey Johnson Smith, esquire, East Grinstead.

Right honourable Aubrey Geoffrey Frederick Rippon, QC, Hexham.

Peter Harry Steve Griffiths, esquire, Portsmouth North.

Keith Monin Stainton, esquire, Sudbury and Woodbridge.

James Theodore Lester, esquire, Beeston.

Patrick Barnabas Burke Mayhew, esquire. QC, Royal Tunbridge Wells.

William David Mudd, esquire, Falmouth and Camborne.

Nicholas Paul Scott, esquire, MBE, Kensington and Chelsea, Chelsea.

Michael Wolfgang Laurence Morris, esquire, Northampton South.

John Arbuthnot Ducane Wilkinson, esquire, Hillingdon, Ruislip-Northwood.

Tom Normanton, esquire, TD, Cheadle.

  1. ADJOURNMENT 16 words
Back to
Forward to